Filozofická Fakulta

Souborné zkoušky z umění středověku, umění renesance, baroka a 19. a 20. století

Vážení studenti bakalářského studia,

opětovně dochází k situaci, že se v naprosto v nedostatečném počtu hlásíte k souborným zkouškám z jednotlivých období. Některé termíny jsou zcela neobsazené, jiné jen minimálně. Letos je to dokonce ještě o něco horší, než v loňském roce. Přitom těmto zkouškám se nelze vyhnout, protože se jedná o povinné předměty a bez jejich složení nemůžete postoupit k obhajobě své bakalářské práce a závěrečným státním zkouškám.

Připomínám, že v září nebudou dané termíny buď vůbec vypsány nebo bude počet zkoušených radikálně omezen. Zkouškové v září je totiž silně zkrácené a my tak nejsme schopni v daném čase, kdy mají proběhnout i bakalářské a magisterské státnice, náhradní přijímací zkoušky a řada dalších povinností, ještě absolvovat plný počet všech zkoušek.

Není vůbec taktické nechávat si všechny souborné zkoušky až na poslední chvíli, protože na každou z nich se musíte připravovat velmi dlouho, a pak se vám prostě stane, že je nezvládáte plnit. Navíc není možné mít před sebou ještě víc jak dvě souborné zkoušky a současně pracovat na bakalářské práci. Nutně se to odrazí v její kvalitě, což pak může vést k velkému rozčarování u státnic, a to jak u vás, tak u nás.

Naším cílem není vás deptat, ale vychovat z vás všestranné historiky umění s širokým rozhledem, kteří se nebudou horko těžko orientovat pouze v úzkém časovém výseku, jež je zajímá. Navíc řada z vás si cestu k jinému než "oblíbenému" stylu či vybraným uměleckým osobnostem najde až při učení na tyto "neoblíbené" souborky.

Toto je má třetí výzva: "Probuďte se a přestaňte uhýbat před povinnostmi"! Život je několikanásobně těžší, než nějaké studium na vysoké škole a než nějaké souborné zkoušky.

Za celý pedagogický sbor

                                        Kateřina Adamcová      

Datum platnosti: 
27. červen 2018

Aktuality

Veškerá výuka ve dnech 10. (po) a 11. prosince (út) 2018 bude probíhat tak, jak jste s...

05. prosinec 2018

Další výuka v rámci cyklu Nizozemské malířství 15. a 16. století se bude konat za 14 dnů v úterý...

26. listopad 2018

Pí doc. Marie Rakušanová znovu upozorňuje všechny zájemce o výše uvedený kurz (středa 10...

10. říjen 2018