Filozofická Fakulta

Souborné zkoušky z umění středověku, umění renesance, baroka a 19. a 20. století

Vážení studenti bakalářského studia,

opětovně dochází k situaci, že se v naprosto v nedostatečném počtu hlásíte k souborným zkouškám z jednotlivých období. Některé termíny jsou zcela neobsazené, jiné jen minimálně. Letos je to dokonce ještě o něco horší, než v loňském roce. Přitom těmto zkouškám se nelze vyhnout, protože se jedná o povinné předměty a bez jejich složení nemůžete postoupit k obhajobě své bakalářské práce a závěrečným státním zkouškám.

Připomínám, že v září nebudou dané termíny buď vůbec vypsány nebo bude počet zkoušených radikálně omezen. Zkouškové v září je totiž silně zkrácené a my tak nejsme schopni v daném čase, kdy mají proběhnout i bakalářské a magisterské státnice, náhradní přijímací zkoušky a řada dalších povinností, ještě absolvovat plný počet všech zkoušek.

Není vůbec taktické nechávat si všechny souborné zkoušky až na poslední chvíli, protože na každou z nich se musíte připravovat velmi dlouho, a pak se vám prostě stane, že je nezvládáte plnit. Navíc není možné mít před sebou ještě víc jak dvě souborné zkoušky a současně pracovat na bakalářské práci. Nutně se to odrazí v její kvalitě, což pak může vést k velkému rozčarování u státnic, a to jak u vás, tak u nás.

Naším cílem není vás deptat, ale vychovat z vás všestranné historiky umění s širokým rozhledem, kteří se nebudou horko těžko orientovat pouze v úzkém časovém výseku, jež je zajímá. Navíc řada z vás si cestu k jinému než "oblíbenému" stylu či vybraným uměleckým osobnostem najde až při učení na tyto "neoblíbené" souborky.

Toto je má třetí výzva: "Probuďte se a přestaňte uhýbat před povinnostmi"! Život je několikanásobně těžší, než nějaké studium na vysoké škole a než nějaké souborné zkoušky.

Za celý pedagogický sbor

                                        Kateřina Adamcová      

Datum platnosti: 
27. červen 2018

Aktuality

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

zítra se otevře SIS pro zápis předmětů pro nový...

20. září 2018

Vážené dámy, vážení pánové,

sekretariát ÚDU bude uzavřen tento týden ve...

19. září 2018

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

ve druhé polovině září budou moje konzultace probíhat...

13. září 2018

Konzultace p. dr. Macka v září budou probíhat následovně:

5. 9. (st) od 16.00

11....

28. srpen 2018

Vážené studentky, vážení studenti,

tímto na vědomost dávám, že v září budu konzultovat...

28. srpen 2018