Filozofická Fakulta

Mezi Loirou a Seinou 2019

V říjnu roku 2019 proběhla pětidenní ústavní exkurze nazvaná mezi Loirou a Seinou, zaměřená zejména na místní architekturu v průřezu staletí, ale neopomíjející ani ostatní umělecké druhy.

První den jsme navštívili zámek Fontainebleau a katedrálu i FRAC centre v Orleáns. Druhý den jsme si prošli zámky Chambord a Blois, galerii Fondation du doute v Blois a katedrálu a Centre International de Congres Vinci ve městě Tours. Třetí den patřil městu Angers, kde jsme se zaměřili na místní hrad s vystavenou Tapiserií z Angers a následně na ohlasy tohoto díla v Museé Jean-Lurcat et de la tapisserie contemporaine. Čtvrtý den jsme strávili ve městě Le Havre, v němž jsme sledovali zejména urbanistické a architektonické počiny Augusta Perreta a s nimi spojená výtvarná díla. Poslední den jsme pak navštívili katedrálu a kostely sv. Johanky z Arcu, Saint-Maclou a Saint-Ouen v Rouenu a následně se zastavili v Amiens navštívit katedrálu a stavby Augusta Perreta, a v Remeši taktéž na katedrálu a kostel Saint-Jacques. 

Společná fotografie účastníků exkurze, Le Havre, 2019

  Společná fotka účastníků exkurze, Le Havre, 2019

 

PS: Fotky v příloze ideální otevírat přes prohlížeč Google Chrome nebo Microsoft Edge, přes Mozillu Firefox se objevují nedokreslené pixely.


AttachmentSize
fotky exkurze.pdf10.8 MB

News

V týdnu od 24. února do 28. února 2020 nevyučuje a ani nekonzultuje pí dr. Adamcová, pí doc...

20. February 2020