Filozofická Fakulta

Hlavní témata dějin umění, přednášená na ÚDU FF UK

Oznámení a akce

Dejte zbylým knihám nový domov!

Velice všem děkujeme za pomoc při hledání domovu novým knihám, velká část se již těší, až bude poskytovat vědění svým novým majitelům.

Kdo ještě bude mít zájem projít si nabídku, přidávám proškrtaný seznam knih v odkazu, pište si o ně na email pavlina.kolarova@ff.cuni.cz. (stejné knihy položené šikmo na sobě znamenají větší množství výtisků, můžete o ně tedy zkusit napsat i pokud jsou přeškrtlé). Nabídka bude platná dva týdny, poté nás bezprizorní knihy budou muset opustit.

V emailu prosím napište o jaké knihy máte zájem - vždy číslo fotografie a kterou knihu - a který den...

09.10.2020 - 23:37

Zrušení praktické prezenční výuky a exkurzí

repro Miroslav Kemel

Milí přátelé,
je mi to moc líto, ale vzhledem k nařízení vlády se s okamžitou platností ruší veškerá praktická prezenční výuka i exkurze, které byly plánovány v rámci seminářů nebo cvičení. Je možné, že se toto opatření po dvou týdnech odvolá – ale moc na to nespoléhejme.
Pedagogové jednotlivých předmětů vám sdělí, jak bude online výuka na místo případných plánovaných exkurzí vypadat.
Je mi líto, že nemám lepší zprávy – ale nějak to musíme společně zvládnout.
Hezký den přeje
Richard Biegel

09.10.2020 - 14:05

Další informace k distanční výuce!

Vážené dámy, vážení pánové,

níže najdete informace potřebné či užitečné pro distanční výuku, případně rady, kde požadované nalézti. 

Konzultační hodiny zatím mohou probíhat prezenčně, ale je nutné předem příslušného pedagoga kontaktovat e-mailem a bez  zpětné vazby se na konzultace nevydávat. Přehled konzultačních hodin je zde.

Tady naleznete informace o tom, kdy začínají vyučovat jednotliví pedagogové (tedy jestli tento týden nebo až příští), informace o tom, jak se hlásit do "předmětových  týmů" již máte, tak prosím popatřete,  kdy máte s výukou počítat, ať zbytečně nečekáte u svých přístrojů.

Rozvrhy na zimní semestr najdete, jak již asi víte, na těchto s...

04.10.2020 - 15:44

Zápis do předmětů v MS Teams

Milí přátelé,

jak již asi víte, letos k zápisu do předmětů nestačí jen jejich zapsání do SIS, ale je třeba i přihlášení do MS Teams. Instrukce k zapsání jednotlivých přednášek a cvičení naleznete zde, pro semináře jsou informace zde. V případě jakýchkoli dotazů či potíží nás prosím neváhejte kontaktovat!

Štastný začátek semestru jménem všech pedagogů přeje

Richard Biegel

01.10.2020 - 19:23

Informace k zahájení výuky

Milí přátelé,

vítám vás všechny do nového školního roku! Okolnosti jeho zahájení jsou poněkud specifické, ale jsem si jist, že všechno společně zvládneme.

Jak bezpochyby víte, výuka na vysokých školách je – minimálně do konce října – pouze distanční. Naše společná výuka se proto bude řídit následujícími pravidly:

- Předměty se budou vyučovat vzdáleně prostřednictvím aplikace MS Teams (nikoli zoom, jak bylo původně zamýšleno), která umožňuje snadné přednáškové prezentace i seminární diskuse.

- Odkazy na jednotlivé předměty budou publikovány prostřednictvím stránek ústavu. Předmět bude mít vždy jeden stabilní odkaz, na který se bude možno přihlašovat během celého semestru (nebo do doby, kdy...

30.09.2020 - 13:41

Výuka v akademickém roce 2020/2021 bude zahájena 1. 10. 2020 distanční formou!

Nařízení Hygienické stanice hlavního města Prahy č. 12/2020, které s účinností od 21. 9. 2020 zakazuje osobní účast studentů na výuce na vysoké škole, doplňuje děkanát FF UK pokyny níže. Protože požadované zahájení výuky distanční formou s sebou nese zvýšené nároky na komunikaci mezi studenty a vyučujícími, resp. fakultou, prosí všechny studenty o trpělivost, pochopení a aktivní spolupráci.

  • Studenti prvních ročníků všech typů studia budou obesláni e-mailem ještě před začátkem studia s informacemi o prvním dnu studia hned, jak bude situace přehlednější a usazenější, aby věděli, co si konkrétně počít.
  • Imatrikulační obřady všech studentů prvn...
21.09.2020 - 11:30

Aktuality

S krvácejícím srdcem musíme oznámit, že až do rozvolnění ochranných opatření je ústavní knihovna...

21. říjen 2020

Pro jistotu znovu upozorňuji, že kvůli konzultacím  je nutné...

13. říjen 2020