Profil absolventa doktorského studijního oboru

Absolvent doktorského studia oboru Dějiny výtvarného umění by měl být schopen samostatné i týmové vědecké práce, založené na podrobném výzkumu dané problematiky a zkoumání její pozice v příslušném aktuálním odborném kontextu. V rámci studia jsou studenti podporováni ve vypracovávání grantových projektů a zahraničních studijních pobytů, které zásadním způsobem přispívají k rozšíření obzoru studenta a k navázání nezbytných zahraničních odborných kontaktů. Absolvent doktorského studia by zároveň měl být schopen kvalifikovaně a srozumitelně zprostředkovávat výsledky své práce nejen širší odborné, ale i neakademické veřejnosti, a to jak prostřednictvím vědeckých prací či na vědeckých konferencích.

Uplatnění absolventa v praxi, resp. charakteristika profesí a institucí, kde je možné uplatnit získané vzdělání

Absolvent doktorského studia může nalézt uplatnění ve sféře vědecké v rámci různých akademických institucí (např. Ústav dějin umění AV ČR, v. v. i.), vědecko-pedagogické (vysoké školy), na kurátorských a výzkumných postech v muzeích a galeriích, v odborných institucích památkové péče, v redakcích odborných periodik, v rámci rozličných společenských institucí, na vedoucích postech v kulturní oblasti státní správy či samosprávy atd.