Proměny evropské architektury ve 30 stavbách

Vyučující

Ing. Petr Macek, Ph.D.

Charakteristika

Případové studie ukazující na vybraných významných, či méně známých, ale charakteristických stavbách proměny architektury mapující širší dobové souvislosti od Egypta až po současnost. Seznam probíraných staveb bude částečně ovlivněn diskuzí s posluchači. Východiskem jsou veškeré dostupné přehledové práce o dějinách architektury, monografie o jednotlvých objektech a jejich architektech, či stavebnících. Upřesnění literatury proběhne v předstihu před probíráním konkrétního architektonického díla. Zkouška bude nahrazena závěrečnou písemnou prací, kde studenti provedou dle svého zájmu komplexní rozbor stavby, která nebyla v rámci přednášek analyzována.

Sekretariát Ústavu pro dějiny umění bude 23. 8. (pátek) a 26. 8. (pondělí) uzavřen. Případné...

22. srpen 2019